1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

BIP

Wyjazd integracyjny klas pierwszych

14 i 15 września w Burzeninie odbyła się integracja klas pierwszych. Organizatorami byli ubiegłoroczni zwycięzcy, czyli klasa IIe. Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w rożnego rodzaju zajęciach integracyjnych, grach, zabawach, konkursach i zawodach sportowych. Każda klasa musiała przygotować piosenkę oraz wykonać przedmiot związany z profilem klasy. Tegoroczną rywalizacje wygrała klasa Ia. Zwycięzcą serdecznie gratulujemy!

Mistrzostwa Łodzi w piłce nożne

Miło nam poinformować, iż nasi uczniowie w dniu 12.04.2016 osiągnęli ogromny sukces zajmując 3 miejsce (brązowy medal) w finale Mistrzostw Łodzi w piłce nożnej w ramach rozgrywek Licealiady.

Lista uczestników:
1.Wilk Przemysław 3h
2.Dobrzyński Jacek 3h
3.Woźniak Dominik 3a
4.Duda Kamil 3a
5.Rosiński Adrian 3b
6.Gabryszewski Maciej 2a
7.Borczyński Michał 1d
8.Lewosiński Damian 1d
9.Deptuch Kacper 1e
10.Mikołajczyk Marcin 3c

Opiekunem zespołu był Dariusz Pikala
Serdeczne gratulacje

Spotkanie z płk. Tadeuszem Barańskim „Tatarem”

Już drugi raz młodzież naszego gimnazjum oraz liceum miała okazję spotkać się z Panem Pułkownikiem Tadeuszem Barańskim ps. „Tatar”, żołnierzem świętokrzyskiego zgrupowania partyzanckiego AK. Uczniowie naszego Zespołu z zapartym tchem słuchali wspomnień związanych z wybuchem II wojny światowej, początkiem działalności konspiracyjnej oraz oddziałem Jana Piwnika „Ponurego”. Pan Pułkownik opowiadał o najważniejszych akcjach dywersyjnych, w których brał udział, o swoim uwięzieniu przez gestapowców, a także o powojennym losach akowców. Jesteśmy pod wrażeniem  spotkania z tak niezwykłym świadkiem historii, który umie opowiadać o swoich przeżyciach w sposób przystępny i niezwykle interesujący. Podziękowaliśmy naszemu Gościowi okolicznościową kartką z symbolem Polski Walczącej, wykonaną przez uczennicę liceum oraz ciastem, które przygotowaliśmy dla mieszkańców Domu Kombatanta przy ul. Przyrodniczej, w którym mieszka p. Barański.

Wizyta w Muzeum Kinematografii

Wizyta klasy I B w Muzeum Kinematografii
13 kwietnia uczniowie klasy I B z p. Małgorzatą Goździecką i p. Małgorzatą Miszczak wzięli udział w 7. edycji przeglądu filmowego „Echa Katynia”.
W pierwszej części spotkania licealiści obejrzeli pokaz filmów Epitafia Katyńskie. Są to trzyminutowe miniatury filmowe wybranych ofiar Zbrodni Katyńskiej – oficerów, naukowców, nauczycieli. Każda z nich w poruszający sposób przedstawia indywidualne historie bohaterów. Po krótkiej prelekcji pracownika BEP IPN p. Pawła Kowalskiego młodzież miała okazję obejrzeć film „Zapora”, który jest dokumentem poświęconym majorowi Hieronimowi Dekutowskiemu. W latach 1939-1945 „Zapora” był żołnierzem Wojska Polskiego, cichociemnym, żołnierzem konspiracji antyniemieckiej i antysowieckiej. Po wojnie dowodził kilkusetosobowym oddziałem partyzantki antykomunistycznej na Lubelszczyźnie. W 1949 r. został zamordowany  na podstawie wyroku komunistycznego sądu. Jego słowa „Amnestia jest dla złodziei, a my jesteśmy Wojsko Polskie” stały się mottem filmu. Szczątki „Zapory” odnaleziono w 2012 r. w kwaterze „Ł” Cmentarza Wojskowego na Powązkach w Warszawie.
Po pokazie filmów klasa zwiedziła stałe i czasowe ekspozycje w  Muzeum Kinematografii: „ Tajemnice planu filmowego. Cud ożywionej fotografii”, „Filmy Andrzeja Wajdy w światowym plakacie filmowym”,  „Pałac pełen bajek” – polskie animacje dla dzieci.